DW-15-20-F-D-742
Part Number:
DW-15-20-F-D-742
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.268" (6.807mm)
Length - Stack Height :
0.742" (18.847mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)