FW-12-03-F-D-236-107-A
Part Number:
FW-12-03-F-D-236-107-A
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.343" (8.712mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)