ZW-20-13-G-S-852-130
Part Number:
ZW-20-13-G-S-852-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.852" (21.641mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)