ZW-12-10-G-D-411-144
Part Number:
ZW-12-10-G-D-411-144
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
0.144" (3.658mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)