ZW-10-13-G-D-632-160
Part Number:
ZW-10-13-G-D-632-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.438" (11.125mm)
Length - Stack Height :
0.632" (16.053mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)