TCSD-20-D-04.30-01-F-N-R
Part Number:
TCSD-20-D-04.30-01-F-N-R
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Length :
0.358' (109.22mm, 4.30")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)