ZW-24-13-L-S-685-305
Part Number:
ZW-24-13-L-S-685-305
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.685" (17.400mm)
Length - Tail :
0.305" (7.747mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)