FW-12-05-F-D-401-159
Part Number:
FW-12-05-F-D-401-159
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.560" (14.224mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)