FW-12-05-F-D-503-172
Part Number:
FW-12-05-F-D-503-172
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.503" (12.776mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)