FW-10-05-LM-D-362-071-A
Part Number:
FW-10-05-LM-D-362-071-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.362" (9.195mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)