FW-10-05-L-D-523-087-A
Part Number:
FW-10-05-L-D-523-087-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.523" (13.284mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)