FW-10-05-L-D-393-160-A
Part Number:
FW-10-05-L-D-393-160-A
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.553" (14.046mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)