FW-08-05-G-D-446-172-A-P-TR
Part Number:
FW-08-05-G-D-446-172-A-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.618" (15.697mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)