FW-15-04-F-D-529-157
Part Number:
FW-15-04-F-D-529-157
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.776" (19.710mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.529" (13.436mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)