FW-15-02-F-D-200-525
Part Number:
FW-15-02-F-D-200-525
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.525" (13.335mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)