ZW-16-15-L-D-216-204
Part Number:
ZW-16-15-L-D-216-204
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
0.204" (5.182mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)