FW-10-03-L-D-140-067-P
Part Number:
FW-10-03-L-D-140-067-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.207" (5.258mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)