FW-10-03-L-D-281-075-P
Part Number:
FW-10-03-L-D-281-075-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.356" (9.042mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.281" (7.137mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)