MW-10-03-G-D-157-080-TR
Part Number:
MW-10-03-G-D-157-080-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.237" (6.020mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.157" (3.988mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)