FW-09-05-L-D-285-196-A-P
Part Number:
FW-09-05-L-D-285-196-A-P
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.481" (12.217mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)