ZW-21-11-T-D-700-115
Part Number:
ZW-21-11-T-D-700-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 42POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.700" (17.780mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
42
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)