TW-19-02-T-D-160-095
Part Number:
TW-19-02-T-D-160-095
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Number of Positions :
38
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)