FW-08-05-G-D-453-121-A-P
Part Number:
FW-08-05-G-D-453-121-A-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.574" (14.580mm)
Length - Post (Mating) :
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)