FW-10-05-LM-D-356-125-P
Part Number:
FW-10-05-LM-D-356-125-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.481" (12.217mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.356" (9.042mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)