FW-10-05-L-D-540-079-P
Part Number:
FW-10-05-L-D-540-079-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.619" (15.723mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)