ZW-36-13-T-S-625-450
Part Number:
ZW-36-13-T-S-625-450
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.450" (11.430mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)