ZW-18-13-T-D-787-237
Part Number:
ZW-18-13-T-D-787-237
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.206" (5.232mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.237" (6.020mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)