TW-13-03-F-D-180-099
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-13-03-F-D-180-099
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.256" (6.500mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.099" (2.515mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)