ZW-15-09-L-D-345-146
Part Number:
ZW-15-09-L-D-345-146
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.239" (6.071mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
0.146" (3.708mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)