JW-11-04-T-S-700-170-VS
Part Number:
JW-11-04-T-S-700-170-VS
Length - Overall Pin :
0.960" (24.384mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.700" (17.780mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)