HDWM-08-56-S-D-312-SM-P
Part Number:
HDWM-08-56-S-D-312-SM-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.667" (16.942mm)
Length - Post (Mating) :
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)