FW-09-05-L-D-500-085-P-TR
Part Number:
FW-09-05-L-D-500-085-P-TR
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.585" (14.859mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Number of Positions :
18
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)