ZW-10-20-G-D-813-175
Part Number:
ZW-10-20-G-D-813-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.813" (20.650mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)