ZW-10-20-G-D-472-118
Part Number:
ZW-10-20-G-D-472-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.540" (13.716mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)