HDWM-08-59-G-D-490-SM
Part Number:
HDWM-08-59-G-D-490-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.955" (24.257mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)