FW-08-05-G-D-530-101-A
Part Number:
FW-08-05-G-D-530-101-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.631" (16.027mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)