DW-33-09-F-S-430-LL
Part Number:
DW-33-09-F-S-430-LL
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
33
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)