TW-19-07-F-S-552-100
Part Number:
TW-19-07-F-S-552-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.552" (14.021mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
19
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)