ZW-15-20-S-S-300-170
Part Number:
ZW-15-20-S-S-300-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.660" (16.764mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)