HW-14-11-F-D-302-172
Part Number:
HW-14-11-F-D-302-172
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.456" (11.582mm)
Length - Stack Height :
0.302" (7.671mm)
Length - Tail :
0.172" (4.369mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)