ZW-10-14-G-D-1065-115
Part Number:
ZW-10-14-G-D-1065-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
1.065" (27.051mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)