FW-08-05-G-D-353-256-A-P-TR
Part Number:
FW-08-05-G-D-353-256-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.609" (15.468mm)
Length - Post (Mating) :
0.256" (6.502mm)
Length - Stack Height :
0.353" (8.966mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)