FW-08-05-G-D-333-100-P
Part Number:
FW-08-05-G-D-333-100-P
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)