ZW-12-14-L-D-1037-142
Part Number:
ZW-12-14-L-D-1037-142
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
1.037" (26.340mm)
Length - Tail :
0.142" (3.607mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)