TW-10-12-F-D-740-160
Part Number:
TW-10-12-F-D-740-160
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.740" (18.800mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)