TW-10-12-F-D-462-469
Part Number:
TW-10-12-F-D-462-469
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.462" (11.735mm)
Length - Tail :
0.469" (11.913mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)