TW-10-12-F-D-812-100
Part Number:
TW-10-12-F-D-812-100
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height :
0.812" (20.625mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)