HDWM-14-59-L-S-495-SM
Part Number:
HDWM-14-59-L-S-495-SM
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
Length - Overall Pin :
0.960" (24.384mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.495" (12.573mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)