FW-07-05-L-D-248-153-P-TR
Part Number:
FW-07-05-L-D-248-153-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.401" (10.185mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)