ZW-10-12-G-D-434-120
Part Number:
ZW-10-12-G-D-434-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.476" (12.090mm)
Length - Stack Height :
0.434" (11.024mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)